בוגרים‏ > ‏

שקד ליבנה, תש"ע (2010)

עיסוק בימים אלו: רכזת גיל רך ומשפחה במתנ"ס.

תרומת הלימודים לחיי האישיים: היום אני אימא. התכנים שלמדתי בתכנית תרמו להורות שלי היות וכעת יש לי ידע ההתפתחותי, תיאורטי ומחקרי. לעיתים זה מגיע בעורכי היות ויש דברים שלא תמיד כדאי לדעת...

תרומת הלימודים לחיי המקצועיים: הנני בוגרת תואר ראשון בייעוץ חינוכי באוניברסיטת חיפה. את לימודיי התואר השני שילבתי בעבודה עם הורים וילדים בתכניות התערבות למיניהם, הכנסתי ללימודים את העבודה ואת העבודה ללימודים- כשהיה לי סמינריון טוב שלקחתי ויכולתי להביא אותי לשטח, או מאמר מעניין, זה תרם להתפתחות המקצועית שלי. מהפרקטיקה הבאתי לתוך הלימודים באופן שבו הצגתי בדיונים במהלך השיעור וחקרתי את המקרה בצורה נכונה עם הכוונה של מרצים והבמה של הלימודים.

במהלך התואר, במסגרת קורס: "הקריירה ההורית" בהנחיית ד"ר מירי שרף, כתבתי סמינריון: התנהגות הורית של אמהות לילדים בני 2-5 שנולדו טרם זמנם.

תקציר: בעבודה נבדקה ההתנהגות ההורית של אמהות לילדים בגילאי 2-5 שנולדו פגים. ההנחה הייתה שהאם תופסת את תקופת הפגייה כאירוע טראומתי וכי התנהגותה עם ילדה, שעבר אשפוז וטיפולים מיום היוולדו, מבוטאת בהתנהגות מפצה, המלווה באשמה ובקושי בהצבת גבולות ובעידוד לאוטונומיה.

מרצה מעורר/ת השראה: ד"ר מירי שרף - היא ה"גורו" שלי לאורך שני התארים. ד"ר מירי היא אחת הסיבות שאני עוסקת במה שאני עוסקת כיום, ד"ר מירי הינה מקור להשראה וללמידה, התחברתי מאוד לשיטת ההוראה שלה, מבחינתי היא שם ודבר שאקח הלאה.

תכניות לעתיד: כשנכנסתי ללימודים לא הייתה לי תכנית מוקדמת. הגדרת התואר- "התמחות בגיל הרך מטעם אוניברסיטת חיפה" פתח בפניי דלתות. אני שואפת להמשיך ולהתפתח בכיוון ייעוצי, הדרכתי וטיפולי ועבור כך עליי להמשיך ללמוד ולהתפתח.