בוגרים‏ > ‏

סוזן אבו מוך, תשס"ט (2009)

עיסוק בימים אלה: מדריכה פדגוגית במסלול הגיל הרך לסטודנטים שנה ד' במכללת אל-קאסמי.

סוזן אבו מוך

תרומת הלימודים לחיי האישיים והמקצועיים: ללימודים בתכנית הרב-תחומית לחינוך והתפתחות בגיל הרך הגעתי מיד לאחר סיום תואר ראשון בחינוך מיוחד וספרות עברית. אהבתי את התחום ורציתי לשלב בין החינוך המיוחד והגיל הרך מתוך התחושה שחסרים לנו, במגזר הערבי, אנשי מקצוע המשלבים את שני התחומים.

הלימודים פתחו לפני דלתות גדולות מבחינת תעסוקה וגם אישית. בתחילת הלימודים התחלתי לעבוד, לימדתי בקורס של התמ"ת בבאקה ובאום אל-פאחם, בקורסי סייעות ובגנים. עבדתי בתחומים הקשורים לגיל הרך וכיום אני עובדת כמדריכה פדגוגית במסלול הגיל הרך לסטודנטים שנה ד' במכללת אל-קאסמי. הנני מייצגת את המכללה בוועדת הגיל הרך המשותפת לעריית באקה. בשנים האחרונות אני עובדת כמדריכה פדגוגית בגנים. בנוסף הנני עובדת במרכז לקידום הגיל הרך, אחראית על תחום הורים וילדים: מדריכה איך להעביר סדנאות משותפות להורים וילדים. 

הלימודים פתחו בפניי דלתות רבות מבחינת עשייה מקצועית ואישית: אני כאימא- בעלת שני ילדים- נעזרתי בידע התיאורטי והמחקרי בחינוך ילדיי. 

אני מאוד מרוצה מהלימודים. הרגשתי כי במהלך התואר היה לנו קשר אישי עם המרצים השונים. הייתה תחושת משפחתיות ורצון ללמידה והפריה הדדית. 

שם עבודת התזה: הקשר בין הפרעות שינה ופחדים אצל ילדי גן.

שם מנחה עבודת התזה: פרופ' שר ענת

מרצה שזכור/ה לי במיוחד:

המנחה האישית שלי פרופ' ענת שר הכינה אותי לקראת עבודת התיזה וליוותה אותי במהלכה. פרופ' רחל סלינגר- זכורים לי משפטים שלה, למדתי המון מהניסיון שלה והגישה שלה.

תכניות מקצועיות/ אישיות לעתיד: אני מתכננת להמשיך לדוקטורט בשנה הבאה בתחום הגיל הרך.